Stomatologia estetyczna

Piękny uśmiech jest wizytówką człowieka.

stomatologia estetyczna 01Nasi stomatolodzy sprawią, że uśmiech sprawi ci przyjemność.

Nikogo nie trzeba przekonywać, że pierwsze wrażenie jest bardzo ważne, zarówno w sferze zawodowej jak i prywatnej. Promienny uśmiech zbliża do siebie ludzi, ociepla stosunki. Sprawia, że jesteśmy postrzegani pozytywnie. Dzięki niemu czujemy się pewniejsi siebie, przez co łatwiej nawiązujemy kontakty. Wzrasta zatem nasza samoocena i zaczynamy czuć, że cały świat jest na wyciągnięcie ręki.

 

 Nasza propozycja w ramach stomatologii estetycznej:stomatologia estetyczna 02

 • wybielanie zębów - laserowe, z użyciem lasera Fotona LightWalker,
 • wybielanie martwego zęba,
 • piaskowanie zębów, oryginalna metoda Air-Flow,
 • usuwanie kamienia nazębnego - Master Piezon,
 • zabieg higienizacyjny (piaskowanie + usuwanie kamienia + fluoryzacja),
 • licówki kosmetyczne - Componeer.

 

Wybielanie zębów - laserowe.
W naszym gabinecie stosujemy nowatorską metodę - Wybielanie zębów TouchWhite™.

Istnieje bardzo dużo metod wybielania zębów, można stosować systemy nakładkowe w domu (paski wybielające, różnego rodzaju żele) i w gabinecie stomatologicznym. Niestety, konwencjonalne metody są mało skuteczne i dają słaby efekt w usuwaniu osadu powstałego przez kawę, herbatę i tytoń. Są również nieskuteczne w eliminowaniu plam spowodowanych przez zażywanie leków i fluoru.

Laserowa metoda TouchWhite™ to:

 • leczenie szybkie i mało inwazyjne,
 • bardzo dobre efekty zabiegowe,
 • bezpieczeństwo i precyzja,
 • brak nadwrażliwości pozabiegowej,
 • wysoka skuteczność i gwarancja satysfakcji.

 

 

Opatentowany system do wybielania zębów TouchWhite™ oparty jest na długości fali lasera Er:YAG, 2940 nm, która jest najlepiej absorbowana przez wodę. Eliminuje to konieczność stosowania jakichkolwiek dodatkowych cząsteczek absorbujących w żelach do wybielania zębów, ponieważ to właśnie woda jest ich podstawowym składnikiem. Co istotniejsze, uwzględniając rozważania dotyczące obciążeń termicznych, procedura TouchWhite™ jest najbardziej skuteczną i najmniej inwazyjną wspomaganą laserowo dostępną metodą wybielania zębów. Ze względu na wysoką absorpcję w żelach wybielających, wiązka promieniowania lasera Er:YAG jest całkowicie pochłaniana w żelu i nie penetruje w głąb tkanek miękkich ani miazgi. Całość energii lasera jest więc wydajnie wykorzystywana do ogrzania żelu. Nie ma również ryzyka przypadkowego uszkodzenia tkanek zęba, ponieważ fluencja lasera w przypadku każdego impulsu jest ustawiona na niższym poziomie w porównaniu do progu ablacji tkanek zęba.
W konsekwencji procedura może być prowadzona z minimalnym obciążeniem termicznym wywieranym na ząb, a prędkość wybielania zębów może w bezpieczny sposób zostać zwiększona od 5 do 10 razy.

Piaskowanie zębów - oryginalna metoda Air-Flow®.

Dzięki technologii Air Flow® i piaskom Classic o różnych smakach, piaskowanie naddziąsłowe stało się szybkie, bezstresowe i wygodne dla pacjenta (bez kiret – bezgłośnie!). Air® Flow wykorzystuje energię biokinetyczną – bez uszkodzenia nabłonka lub tkanki łącznej, bez zarysowania powierzchni zębów.
Oryginalna terapia AIR-FLOW® zapewnia piaskowanie, które jest skuteczne zarówno dla lekarza, jak i pacjenta. Niezawodne, szybkie i wydajne dla gabinetu oraz bezstresowe, ciche i komfortowe dla pacjenta.

air flow

Usuwanie kamienia nazębnego - Master Piezon.

Usuwanie kamienia nazębnego przeprowadzamy przy użyciu skalera Master Piezon.
Master Piezon® to skaler dopracowany do perfekcji – bezbolesne leczenie, światło w technologii LED, możliwość pracy z lekami, lekka i ergonomiczna rękojeść oraz szeroki wybór końcówek roboczych – cechy te sprostają najwyższym wymaganiom. Air Flow® Master Piezon wyznacza nową drogę w profesjonalnej profilaktyce!
Oryginalna metoda Piezon® zapewniająca idealne liniowe drgania końcówki roboczej oraz jej odpowiednie ustawienie do powierzchni zęba, w połączeniu z inteligentną technologią NO PAIN zapewnia maksymalną ochronę dziąseł oraz najwyższy komfort dla pacjenta.

 
Licówki kosmetyczne - Componeer.

System COMPONEER to nowy system kompozytowy do licowania bezpośrednego.
System COMPONEER to spolimeryzowane, gotowe, nanohybrydowe licówki kompozytowe, które łączą w sobie zalety bezpośredniej odbudowy kompozytowej z estetyką gotowych licówek. Jest to pierwszy tego typu udoskonalony system, który umożliwia niezwykle łatwą odbudowę zębów przednich za pomocą dostosowanych do indywidualnych potrzeb pacjenta licówek kompozytowych.

componeer

Dzięki systemowi COMPONEER dobrej jakości odbudowę estetyczną zębów przednich można skutecznie wykonać podczas zaledwie jednej wizyty. Do tej pory stomatolodzy mogli wybierać pomiędzy odbudową z zastosowaniem nakładanego bezpośrednio na ząb kompozytu a wykonaniem pośrednim licówki w pracowni protetycznej. System bezpośrednich licówek kompozytowych nadaje istniejącym możliwościom leczenia nowy i interesujący wymiar, a stomatologom i pacjentom daje nowe perspektywy ekonomiczne. Już podczas jednej wizyty pacjenci mogą uzyskać naturalnie estetyczny uśmiech, dzięki czemu będą mogli uśmiechać się częściej.

 

 Argumenty dla pacjentów:stomatologia estetyczna 03

 • piękne zęby już po jednej wizycie,
 • oszczędność tkanek zęba,
 • ograniczenie stresu związanego z leczeniem,
 • rozwiązanie dostosowane do indywidualnych potrzeb,
 • wysoka jakość powierzchni i duża szczelność brzeżna,
 • rozwiązanie bardziej ekonomiczne niż metody pośrednie.