SA-MED - z historią do sukcesu.

NZOZ SA-MED jest medyczną firmą rodzinną. Początek swojej działalności datujemy na rok 2000, kiedy to utworzony został na ulicy Piastowskiej pierwszy gabinet - urologiczny. Z myślą o naszych pacjentach, w roku 2004 przenieśliśmy działalność do nowo wybudowanego  Centrum Medycznego przy ulicy Hutniczej 20. Dzięki uznaniu naszych pacjentów, możemy stale podnosić poziom i zakres naszych usług. Obecnie świadczymy usługi w kilkunastu dziedzinach medycyny i wciąż chcemy się rozwijać.

Firma rodzinna to marka.


Dr Tadeusz Sawicki spec. pediatra

Firma rodzinna to dobra marka, która zasługuje na zaufanie. Firma Rodzinna pochłania nasz czas, uwagę i środki finansowe, ale w zamian daje nam możliwość budowania firmy medycznej, która korzysta z doświadczeń poprzednich pokoleń i tworzy miejsce dla rozwoju tych kolejnych, które wybrały trudny i odpowiedzialny zawód lekarza czy dentysty.

Sukces w firmie rodzinnej to umiejętność zmierzenia się kolejnych pokoleń z tym, co zbudowali ich poprzednicy.

SA-MED to w rodzinie trzecie pokolenie lekarzy. Pierwszym byli Dr Tadeusz Sawicki i Dr Zygmunt Sawicki. Obaj rozpoczęli pracę w Szpitalu Powiatowym w Krośnie w latach 50-tych.

Dr Tadeusz Sawicki - specjalista pediatra, ordynator oddziału noworodkowego szpitala w Krośnie w latach 1959 - 1988. Ukończył Wrocławską Akademię Medyczną i uzyskał dyplom lekarza w 1954 roku.
W 1954 roku objął posadę w szpitalu Powiatowym w Krośnie. Był organizatorem oddziału noworodkowego, a 1 stycznia 1959 roku został powołany na stanowisko ordynatora na tym oddziale.

 

Dr Tadeusz Sawicki wraz z bratem Dr Zygmuntem Sawickim - spec. neurologiem

Dr Zygmunt Sawicki - specjalista neurolog, ordynator oddziału neurologicznego w szpitalu w Krośnie w latach 1959 - 1988. Ukończył Wrocławską Akademię Medyczną i uzyskał dyplom lekarza w 1952 roku.

Zgodnie z nakazem pracy, w 1953 roku otrzymał posadę w Szpitalu Powiatowym w Krośnie, najpierw jako asystent oddziału wewnętrznego, poźniej kierownik pododdziału neurologicznego, a wreszcie jako ordynator oddziału neurologii.

 

Dr Tadeusz Sawicki wraz kolegami i koleżankami z pracy
dr.tadeusz sawicki wsrod personelu na oddziale noworodkowym lata 80 te
Dr Tadeusz Sawicki wśród personelu na oddziale noworodkowym lata 80-te

 


Po pracy przyjemne spotkanie na spektaklu w Krośnieńskim Domu Kultury tzw. "Górniku" od prawej: Dr Zygmunt Sawicki, Dr Alina Sawicka, Dr Irena Sawicka, Dr Tadeusz Sawicki
 

Dr Alina Sawicka spec. internista, wieloletni pracownik przychodni medycznej przy KHS (prywatnie żona Dr.Zygmunta Sawickiego)

 

dr irena sawickaDr Irena Sawicka -lekarz stomatolog - spec. ortodonta
(prywatnie żona Dr Tadeusza Sawickiego)

Dr Irena Sawicka przez wiele lat była kierownikiem Wojewódzkiej Poradni Ortodontycznej w Krośnie

 

Drugie pokolenie rodziny to wciąż aktywni lekarze: Dr Andrzej Sawicki spec. urolog, Dr Anita Sawicka-Żołnierczyk spec.neonatolog, Dr Liliana Sawicka spec. neurolog.

Dr Andrzej Sawicki jako asystent oddziału chirurgicznego

 

Trzecie pokolenie, które własnie rozpoczyna pracę w zawodzie to Dr Mateusz Sawicki lekarz dentysta, Dr Anna Rejman oraz kończący studia medyczne Michał Sawicki.

Dr Mateusz Sawicki z Dr Ireną Sawicką w gabinecie stomatologicznym - "pod czujnym okiem doświadczonego ortodonty"

Trzecie pokolenie w zawodzie lekarza.
Wyzwanie czy ograniczenie?

Niewątpliwie jest to wyzwanie, ale jednocześnie stanowi to ogromną siłę i daje wyraźną tożsamość pozytywnie wyróżniającą w coraz bardziej anonimowym świecie.

Wartości, postawy i umiejętności, stanowią wartość bezcenną, będąc najlepszym kapitałem. Bardzo istotnym jest fakt, by nie zostały utracone, zatracone, czy też pominięte i niezauważane.

Nasze starania, aby stworzyć miejsce, gdzie pacjenci uzyskają nie tylko fachową pomoc medyczną, ale również będą się czuć bezpiecznie i podmiotowo, były podstawą w budowaniu dobrego wizerunku firmy SA-MED. Zostało to zauważone i w 2010 roku zostaliśmy wyróżnieni w XI edycji plebiscytu ESKULAP w kategorii "Najlepsze zakłady opieki zdrowotnej Podkarpacia".

radio via 23.02