Laser

LASER LIGHTWALKER AT FOTONA

Nasza Poradnia Stomatologiczna, jako jedyna na Podkarpaciu, oferuje usługi stomatologiczne z użyciem lasera stomatologicznego firmy Fotona.
W listopadzie 2014 roku gabinet stomatologiczny w naszej przychodni wyposażyliśmy w Laser Light Walker AT firmy Fotona. Dlaczego wybraliśmy właśnie ten laser?
Dlatego, że jest to technologia światła laserowego idealnie dopasowana do potrzeb leczenia stomatologicznego.
Dzięki możliwości wyboru dwóch uzupełniających się długości fal laserowych Er:YAG i Nd:YAG Light Walker staje się laserem uniwersalnym. Zamysłem wdrożenia technologii laserowej w stomatologii była możliwość terapii zarówno tkanek miękkich jak i twardych, w tym kości, z uniknięciem bezpośredniego kontaktu narzędzia z tkankami, towarzyszących mu wibracji oraz dolegliwości bólowych. LightWalker oferuje najwyższe standardy leczenia stomatologicznego w:

 • stomatologii zachowawczej (opracowanie ubytków z dezynfekcja pola zabiegowego)
 • periodontologii (dezynfekcja kieszeni przyzębnych, kiretaże, leczenie aft, opryszczki)
 • endodoncji (całkowita eliminacja drobnoustrojów z kanału korzenia)
 • chirurgii tkanek miękkich
 • chirurgii stomatologicznej
 • znoszeniu nadwrażliwości szyjek zębowych
 • stomatologii estetycznej ( laserowe wybielanie zębów).

stomatologia laser 01

 

View the embedded image gallery online at:
https://www.samed.com.pl/laser#sigProIdbe6a818672
 

 

Stomatologia zachowawcza.

Laser Fotaona LightWalker ma zastosowanie w leczeniu próchnicy tj. przy zakładaniu wypełnień popularnie zwanych plombami. Zwykle przez szkliwo zęba przechodzimy wiertłem, ale jeżeli nam zależy, możemy uniknąć w ogóle wiercenia.
Laser Er:YAG precyzyjnie usuwa chorą tkankę, nie powodując skutków termicznych (wiertło obracając się, poprzez tarcie wytwarza duże ilości ciepła, także inne lasery mogą przegrzać zęba. Jedynie LightWalker ma możliwość ustawienia długości impulsu krótszego od czasu relaksacji termicznej tkanki). Oprócz tego, opracowanie zęba z wykorzystaniem Platformy Laserowej LightWalker AT, nie wytwarza nieprzyjemnych wibracji tak dokuczliwych dla pacjenta.
Wreszcie, dzięki opracowaniu zęba laserem tj. usunięciu próchnicy i przygotowaniu zęba pod wypełnienie, nie trzeba używać tzw. wytrawiacza, czyli bardzo agresywnego kwasu fosforowego, który może dać tzw. wrażliwość pozabiegową. To jednocześnie wpływa na wytrzymałość wiązania plomby z zębem.

Laserowe leczenie nadwrażliwości.

LightwalkerProblem związany z powstawaniem nadwrażliwości to zawsze duży dyskomfort, z którym niełatwo sobie poradzić. Leczenie laserowe to jedyna taka nieinwazyjna metoda, która często już po pierwszym zabiegu daje rezultat całkowitego pozbycia się problemu.
Nadwrażliwość może być spowodowana:

 • brakiem odpowiedniej higieny jamy ustnej,
 • zbyt mocnym szczotkowaniem zębów, źle dobraną szczoteczką,
 • nieleczeniem ubytków znajdujących się przy szyjkach dziąsłowych,
 • wybielaniem zębów metodami, które wykorzystują działanie sody i nadtlenku wodoru.

Laser LightWalker jest niezwykle skuteczy w przypadku leczenia nadwrażliwości.

Laserowe wybielanie zębów - TouchWhite.

Metoda TouchWhitet to:

 • leczenie szybkie i mało inwazyjne,
 • bardzo dobre efekty zabiegowe,
 • bezpieczeństwo i precyzja,
 • brak nadwrażliwości pozabiegowej.

Zabiegi PERIO - TwinLight.

Leczenie periodontologiczne TwinLight jest minimalnie inwazyjną formą leczenia chorób przyzębia wykorzystującą dwie najlepsze długości fali laserowej stosowane w stomatologii.
Zastosowanie technologii TwinLight umożliwia zoptymalizowane leczenie chorób przyzębia.

Nieinwazyjne leczenie chrapania - NightLase.

LW screen FotonaNightLase to szybka i nieinwazyjna metoda podnosząca jakość snu pacjenta. Dzięki zastosowaniu promieniowania lasera ER:YAG o delikatnym, powierzchniowym działaniu, zmniejsza się występowanie bezdechów oraz amplitudę chrapania.         W czasie zabiegów NightLase światło lasera podgrzewa tkankę, powodując kontrakcję kolagenu, a co za tym idzie - usztywnienie tkanki. To z kolei ma wpływ na za złagodzenie wibracji miękkich części podniebienia wraz z języczkiem oraz zmniejszenie wystepowania bezdechów. Pełna procedura zabiegowa składa się z trzech odrębnych zabiegów.

Leczenie endodontyczne - TwinLight.

Leczenie endodontyczne z zastosowaniem lasera LightWalker AT - w pierwszym etapie promieniowanie lasera Er:YAG oczyszcza i usuwa resztki z kanałów korzeniowych i kanałów dodatkowych, a w drugim etapie laser Nd:YAG głęboko dezynfekuje ściany zębiny korzeniowej.